Carcassonne: Torni -esittelyvideo

26.1.2010 - Tuomo Pekkanen  

Tässä videossa esitellään Carcassonnen neljäs lisäosa, Torni. Mukana on komea, mutta epäkäytännöllinen pahvitorni laattojen säilyttämiseen pelin aikana ja tornipalikoita, joihin voi vangita muiden pelaajien seuraajia. Aivan täysillä sinänsä varsin tyylikäs tämä lisäosa ei vakuuta, mutta tarkemmin asia selviää alla olevasta reilut kolme minuuttia kestävästä videosta:

Katso myös: Carcassonnen esittelyvideoKirkot ja kievarit -lisäosan esittelyKirjurit ja kauppiaat -lisäosan esittely, Lohikäärme ja linnanneito -lisäosan esittely, Kreivi ja kuningas -lisäosan esittely, Kärryt ja kartanot -lisäosan esittely.

Antaa palaa!

Kerro meille, mitä mielessäsi liikkuu tai kysy, jos jäi kysyttävää. Laajemmille keskustelunavauksille ja vaativammille kysymyksille suosittelemme Lautapeliseuran foorumia, jossa käydään astetta vilkkaampaa keskustelua peleistä.

Jos haluat kuvasi näkyviin kommentin seuraksi, hanki itsellesi oma gravatar!